menuordersearch
adhdm.com

موفقیت نامزدهای انتخابات مجلس ,

۱۳۹۸/۸/۱۷ جمعه
(0)
(0)
موفقیت نامزدهای انتخابات مجلس
موفقیت نامزدهای انتخابات مجلس

راهکار تبلیغاتی برای افزایش شانس موفقیت در انتخابات

نمایندگی مجلس شورای اسلامی  و شورای اسلامی شهر و روستا، از مهمترین کرسی هایی است که افراد زیادی برای رسیدن به آن رقابت می کنند. این رقابت ها ماه ها قبل از انتخابات شروع می شود و تنها تعداد معدودی از افراد در آن پیروز می شوند.

برنامه ریزی حرفه ای، فنون علمی می تواند شانس موفقیت فرد را چند برابر کند.  از این رو استفاده از روان شناسی می تواند از جمله ابزارهای مؤثر به منظور دستیابی به این هدف  مهم باشد. طبیعی است که نامزدهای انتخابات به دنبال راهکار و شگردهای تبلیغاتی برای جذب آرا باشند. روش های تبلیغاتی با توجه به نوع زندگی، فرهنگ و میزان نیازمندی های هر منطقه متفاوت است و در برگیرنده ی هردو نوع تبلیغ مدرن و سنتی می شود.

اما سؤال اینجاست که موثرترین روش تبلیغاتی در جامعه امروز چیست؟

در این قسمت، برای موفقیت نامزدهای انتخاباتی، به راهکارهای و ابزارهای معمول می پردازم:

      قسمت اول

یک: استفاده از  رسانه های مکتوب

استفاده رسانه های مکتوب مانند بروشور، پوستر و تبلیغات در مجله ، روزنامه

دو: بنرهای رنگی و حاوی تصاویر:

استفاده بنرهای رنگی در سطح شهر و مکان های پر تردد. تآکید می شود که رنگ های به کار رفته  در عکس ها و تصاویر ، در ذهن خواننده ماندگار و پر نفوذ باشند.

سه: شرکت در جلسات و مراسمات

کاندیدا می توانند با شرکت در جلسات اجتماعی حمایت اقشار مختلف را کسب کنند. مثلا می توانند با حضور در نماز جمعه و مراسمات مذهبی حمایت توده مذهبی و حضور در ورزشگاه ها و مکان های ورزشی به جذب آرای قشر جوان دست یابند. در بعضی از همایش ها، گردهمایی ها و میهمانی ها اعطای هدایای و پهن کردن سفره های غذا استفاده می کنند.

چهار: دیدارهای چهره به چهره

نامزدهای انتخاباتی در شهرستان های کوچک و روستاها بهتر است، دیدارهای چهره به چهره داشته باشند و نهایت سعی خود را بکنند که نام خانوادگیفرد یا افرادی را که با آنها دیدار می کنند، به حافظه بسپارند و در طول دیدار بر زبان بیاورند. سعی کنید، از تکنیک های گوش دهنده ی فعالاستفاده کنید، یعنی خوب گوش دهید، و در قسمتی از صبحت های خود، به صحبت های طرف مقابل اشاره کنید. منظور این است که بخش کوتاهی از صحبتهای طرف مقابل بیان کنید. وفاداری افراد در این روش بسیار طولانی خواهد بود. معمولا حضور در میان مردم و شنیدن مشکلات آنها به صورت چهره به چهره روشی مطلوب برای جذب آرا است. اگر برای نمایندگان شهرها مقدور باشد، می توانند از این روش استفاده کنند.

پنج: ساخت کلیپ های تبلیغاتی

کلیپ های تبلیغاتی می توانند میزان طرفداران شما را دو چندان کنند. این موضوع از پذیرش همگاني برخوردار است که رسانه های دیداری نقش پررنگی در جهت گیری آرای مخاطبان دارند. چیزی که این کلیپ ها را از سایر تبلیغات متمایز می کند ویژگی مستند گونه آن است. وجود عناصر صوتی و تصویری و روایت فیلم باعث ایجاد این حس در مخاطب می شود که فیلمی مبتنی بر حقیقتمی بیند. سعی کنید در این کلیپ ها از کارها و عناوین عامه پسند استفاد کنید. این روزها مردم سخت، دنبال افرادی می گردند که اهل پیگیری باشد و بعد از قبولی آنها را فراموش نکند. به یاد داشته باشید، با هر اشتباه کوچک ممکن است، به ریزش طرفداران شما بینجامد.

شش: شبکه های اجتماعی

استفاده از کانال ها شبکه های اجتماعی. امروزه شبکه های اجتماعی جز لاینفک معرفی توانایی و شناخت شماست. استفاده از این رسانه ها باعث می شود که در هر سه منبع زمان، پول و نیروی انسانی صرفه جویی صورت گیرد. می توان ادعا کرد که حضور پر رنگ رسانه ها و سایت های فضای مجازی در عرصه رقابت های سیاسی و انتخاباتی در چند دوره گذشته انتخابات حرف اول را زده است. نامزدهای انتخابات با اشتراک گذاری خود می توانند بسیاری از برنامه های خود را به گوش مخاطبان برسانند. روش هایی مانند ارسال پیام به (پی وی ) یا داشتن وبلاگ ،سایت، کانال، گروه و سایت نمونه ای از تبلیغات مجازی، یعنی شناسایی توانایی ، استعداد و اقدامات خود، به دیگران است. بنابراین فضای مجازی به راحتی می تواند سلایق و علایق واقعی هر حزب و گروه سیاسی را دسته بندی کرده و به مردم منتقل نماید. افراد با ورود به کانال ها و گروه ها به هواداری از کاندیدای مورد علاقه خود اقدام می کنند. از سوی دیگر، کاندیداها با انتشار تصاویر و فیلم ها سوابق خود را یادآوری می کنند و مواضع خود را در مسائل بزرگ و کوچک مطرح می کنند.

هفت: راهکار پنل پیامکی برای موفقیت در انتخابات

از جمله روش های تبلیغاتی که می توانید آن را از ماه ها قبل از انتخابات آغاز کنید ارسال پیامک تبلیغاتی است. نامزدهای انتخابات ، می توانند از چند ماه قبل از انتخابات با ارسال پیامک های مناسبی یا برگزاری نظرسنجی پیامکی و ارسال اطلاعیه های مهم، اخبار لحظه ای انتخابات، یادآوری جلسات و همایش ها و ... به افراد حاضر در منطقه انتخاباتی نام و اهداف و برنامه های خود را اطلاع رسانی کنند. استفاده از خلاقیت در پیام ها، سادگی، قابل درک بودن، خلاقانه، جدید و بدیع بودن و انتخاب شعار مناسب سیاسی از ملزومات ارسال پیامک تبلیغاتی است.

- بهتر است که نام نامزدها در ابتدای متن ذکر شود تا اگر متن پیام کامل خوانده نشود باز هم نام کاندیدا دیده شود.

- محدودیتی در تعداد ارسال پیامک وجود ندارد و هرچه تعداد ارسال بیشتر باشد ماندگاری کاندیدا در ذهن مخاطب بیشتر می شود.

- بهتر است که برای ارسال پیامک انتخاباتی از یک شماره رند و کوتاه استفاده شود تا هم ظاهر پیامک بهتر باشد و هم ارتباط با کاندیدا راحت تر شود.

- بهترین بازه زمانی برای ارسال پیامک انبوه انتخاباتی از ساعت 10 صبح تا 7 عصر است.

- سعی کنید به همه شماره های موجود در آن منطقه پیامک دهید تا بازخورد بهتری داشته باشید.

-قوانین مربوط به پیامک ها را حتمآ جویا شوید.

هشت: احترام به افراد

در تمامی اشکال ارتباطی ، به طرف مقابل احترام بگذارید. احترام نه تنها وسیله ی نفوذ به دل مردم است، بلکه یکی از نیازهای اساسی انسان است.

نهم:دامن زدن به مسائل روز

دامن زدن به مسائل روز مانند مسائل اقتصادی، و انتقاد از کارکرد طرف مقابل ،یکی از مفید ترین شاخص های موفقیت نامزدهای محترم است.

دهم: مدرک تحصیلی

عنوان مدرک تحصیلی دکتری و اگر هم مدرک شما کارشناسی ارشد باشد، پررنگ کردن تجربه ها  در برد شما موثر است

یازدهم:هیکل، تیپ و پوشش

هیکل، تیپ و پوشش افراد همیشه یکی از شاخص های انتخاب مردم است.

دوازدهم : قول دان به مردم

قول دان به مردم، یکی از محرک های انگیزشی بسیار قوی، برای مشارکت است.

سیزدهم : کار روی حافظه دیداری مردم

ساخت کلیپ های کوتاه و یا بنرهایی از فعالیت های شما ، کارهای انسان دوستانه و خیر خواهانه بسیار کمک کننده است.