menuordersearch
adhdm.com

می بینم و یاد می‌گیرم ,

۱۳۹۹/۱۲/۲۱ پنج شنبه
(0)
(0)
می بینم و یاد می‌گیرم
می بینم و یاد می‌گیرم

مناسب برای سنین ۲ سال به بالا(مهد کودک، پیش دبستان، دبستان و دارای مجوز رسمی چاپ

معمولا پسرفت تحصیلی کودکان، در روزهای اول، مهد کودک، پیش دبستان و دبستان شکل می‌گیرد. همان روزهایی که بعضی از کودکان در یادگیری مهارت های تحصیلی، خواندن و نوشتن دچار مشکل می‌شوند. معلم گزارش می‌کند، که این بچه مشکل تحصیلی دارد؛ والدین نگران آموختن مطالب تحصیلی فرزندان می‌شوند و این کودکان اغلب مورد پذیرش همکلاسی ها قرار نمی‌گیرند... اعتماد به نفسشان هم به شدت پایین می‌آید. لذا ممکن است این کودک دیگر نتواند توانایی های خود را در چنین جوی نمایان کند. این کتاب در قالب بازی به حل این مشکل می‌پردازد و  علاوه بر آن،راهکارهای  علمی و عملی  برای تقویت تمرکز و حافظه ارائه می‌دهد.

برای اهمیت بیشتر کتاب مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید

  اهمیت کارت های می‌بینم و یاد می‌گیرم(یادگیری و تمرکز و حافظه )

اهمیت گفتار و زبان بر هیچ کس پوشیده نیست. برای این که اهمیت حرف زدن کودک را بهتر درک کنیم، کافی است فقدان آن را برای لحظه ای تصور نماییم. والدین دوست دارند که فرزندشان خیلی زود شروع به حرف زدن کند. آن ها، در طول سال اول زندگی، با او صحبت می‌کنند و اسامی و اشیا را به او یاد می‌دهند. در چنین شرایطی نام کارت های حروف الفبا را نیز می‌توان با توجه به رشد زبانی کودک به تدریج به او یاد داد تا از این طریق دامنه ی لغات کودک افزایش پیدا کند. علاوه بر این، ممکن است به کمک این کارت ها اولین طرح واره ها در ذهن کودک شکل بگیرد. به عنوان مثال، در سنین مدرسه وقتی معلم حروف الفبا، مثلاً حرف «ج»، را تدریس می‌کند، دانش آموز با شنیدن یا دیدن این حرف، تصویر جوجه در ذهنش تداعی می‌شود، چون در کودکی کارت حرف «ج» با او کار شده است. در نتیجه، یادگیری فعلی با یادگیری قبلی پیوند می‌خورد و دانش آموز زودتر این حرف را یاد می‌گیرد.

کارت های یادگیری و تمرکز و حافظه یکی از بهترین و جذاب ترین منابع آموزشی برای یادگیری کودکان پیش دبستانی و دبستانی به شمار می‌روند. این کارت ها صرفاً مجموعه ای از تصاویر و سوژه های گوناگون نیستند، بلکه انتخاب تصاویر، سؤال های طرح شده، تکالیف و تمرین های ارائه شده همگی وسیله ای مفید برای تقویت یادگیری کودکان می‌باشند. علاوه بر آن چه گفته شد، این کارت ها از جهات دیگری نیز مفید هستند که در ادامه خلاصه ای  از این فواید را بیان می‌کنیم.

تقویت حافظه ی فعال یا حافظه ی کاری (دیداری و شنیداری)

حافظه ی فعال یا کاری از جمله عواملی است که بر یادگیری انسان تأثیر می‌گذارد. این حافظه مسؤول حفظ اطلاعات در لحظه و استفاده از این اطلاعات در هنگام تفکر است.

زمانی که کودکان طبق دستورالعمل هایی که به صورت کلامی به‌ آنها داده می‌شود تکالیف خود را گام به گام انجام می‌دهند، از حافظه ی فعال کلامی-شنیداری خود برای یادگیری و درک مفهوم استفاده می‌کنند. اگر این توانایی در کسی ضعیف باشد، احتمالاً به این خاطر است که حافظه ی فعال یا کاری اش تقویت نشده و برای همین در پیروی از دستورالعمل های شفاهی و یادگیری از راه شنیدن دچار مشکل است.

همچنین، فرد به کمک حافظه ی فعال فضایی-دیداری می‌تواند شکل یا تصویر یا الگوی یک موضوع را به خاطر بسپارد و بعد، هنگام حل مسأله یا انجام تکالیف، آن شکل یا الگو را به یاد بیاورد و از آن کمک بگیرد.

دانش آموزان در دوره ی تحصیل شان برای خواندن، نوشتن، درک مطلب، حساب کردن به صورت ذهنی، یادگیری ریاضی، تعامل و پاسخ گویی و... از حافظه ی فعال استفاده می‌کنند. لذا، با توجه به اهمیت حافظه ی فعال در یادگیری انسان، در این راهنما سعی شده از راهبردهای متفاوتی برای تقویت آن استفاده شود.

تقویت تمرکز در کودکان و حتی بزرگسالان (کارت تصاویر)

برای یادگیری و به خاطرسپردن هر مطلبی، اولین شرط این است که فرد به آن مطلب توجه کند. بدیهی است که اگر دانش آموز از هوش بالایی هم برخوردار باشد، ولی به مطلب یا موضوع توجه نکند، نمی‌تواند آن را فرا گیرد. بی توجهی به این معنی است که ذهن نمی‌تواند محرکی را که مربوط به موضوع مورد نظر است دریافت کند، و درعین حال از محرک هایی که به موضوع بی ارتباط هستند متأثر می‌شود. همچنین، مدت زمانی که ذهن می‌تواند به موضوع مورد نظر توجه کند کوتاه است. کودکانی که کم توجه هستند مشکلات جدی در یادگیری دارند و معمولاً از روی بی دقتی مرتکب اشتباه می‌شوند. بنابراین یکی دیگر از اهداف آموزشیِ کارت های یادگیری و تمرکز و حافظه این است که توانایی تمرکز در همه ی سنین، خصوصاً در دوران کودکی، تقویت شود.

شناسایی بهتر حروف الفبا، تمرین نوشتن حروف الفبا و روش صحیح مدادگرفتن

یکی از اهداف همیشگی آموزش این است که دانش آموزان بتوانند حروف الفبا را درست بشناسند و بخوانند. در کارت های مذکور از تکنیک هایی استفاده شده که کودکان بتوانند به آسانی حروف را بشناسند. برای تقویت مهارت نوشتن در بدو ورود به مدرسه نیز کارت هایی طراحی شده است. علاوه بر این، شیوه ی به دست گرفتن مداد را روی یکی از کارت ها به صورت تصویری نشان داده ایم.

یادگیری در مجاورت بزرگترها

یکی از روش های مهم یادگیری این است که بزرگترها در کنار کودک بنشینند و با او همراهی کنند. در بعضی از بازی هایی که در این مجموعه آمده لازم است یکی از والدین در کنار کودک حضور داشته باشد و این کارت ها را با او تمرین کند.

یادگیری روحیه ی همکاری و انجام فعالیت هدفمند

کودکان وقتی می‌بینند والدین یا بزرگسالانشان موقع تمرین و بازی با این کارت ها با دیگران همکاری می‌کنند، خودشان نیز همکاری را یاد می‌گیرند و رابطه ی بین فردی شان تقویت می‌شود.

توانایی شناسایی اعداد و نوشتن اعداد در دوره ی ابتدایی

یکی از اهداف آموزشی مدارس آموزش حساب و ریاضی به دانش آموزان است، اما دانش آموزان در یادگیری درس ریاضی بیش از سایر درس ها مشکل دارند. پایه و اساس ریاضی اعداد هستند. کارت های یادگیری و تمرکز و حافظه کمک می‌کند تا کودکان با شکل اعداد و مفهوم اعداد آشنایی پیدا کنند.

تقویت زبان کودک که این خود در تفکر کودک نقش اساسی دارد.

تفاوت بین انسان و حیوان در زمینه های مختلفی قابل مشاهده است. انسان برتری خارق العاده ای بر حیوانات دارد، از فعالیت های فکری گرفته، تا استفاده از علائم نوشتاری برای برقراری ارتباط، تا تغییرات چشمگیر در شیوه ی زندگی و ابداع ابزارهای مختلف. انسان از راه های مختلف با هم نوعان خود ارتباط برقرار می‌کند. یکی از مهم ترین و درعین حال پیشرفته ترین روش ها استفاده از زبان و گفتار در بیان عقاید و نظرات خود است. زبان وسیله ای است که به کمک آن می‌توان مسائل روانی و ذهنی را ابراز کرد، نیازهای تحصیلی را برآورده کرد، تجربه های فردی را گسترش داد، فکر کرد، و با آن خود را با محیط اطراف تطبیق و سازگاری داد. لذا، با توجه به اهمیت موضوع، در طراحی کارت های مذکور به تقویت زبان نیز توجه شده است.

شناخت رنگ ها

 برای اهمیت این موضوع لحظه ای دنیای اطراف خود را بدون وجود هیچ گونه رنگی تصور کنید. شناخت رنگ ها و استفاده از‌ آنها یکی از موضوع های کتاب های درسی است. برای همین و برای آشنایی کودکان، در طراحی کارت های یادگیری و تمرکز و حافظه، رنگ ها هم مورد توجه نگارنده قرار گرفته اند.

شناخت طبیعت

 شناخت طبیعت آن قدر مهم است که گاردنر، یکی از روان شناسان مطرح جهان، آن را به عنوان هوش طبیعت گرا مطرح کرده است. دارندگان این هوش به ارزش واقعی تمام جنبه های طبیعت توجه می‌کنند.‌ آنها به آینده ی جهان فکر می‌کنند و نگران تخریب طبیعت توسط بشر هستند. کودکانی که این نوع هوش را دارند علاقمند به نگهداری از حیوانات و گیاهان هستند.

در ادامه، با فعالیت های مختلفی که با این کارت ها می‌توان انجام داد آشنا می‌شویم. توجه داشته باشید که هر روز تنها تعداد محدودی از فعالیت های مربوط به کارت های یادگیری و تمرکز و حافظه را انجام دهید تا جاذبه ی کارت ها به یکباره تمام نشود.

برای رفاه بیشتر هموطنان، ما می‌توانیم این پکیج را با شرایط زیر در هر کجای کشور ایران تهیه کنیم.

برای خرید این کتاب : مبلغ (200هزارتومان)بابت هزینه پست وهزینه اسنپ و هزینه کتاب، به شماره کارت 6063731079305265 به نام علی قوام واریز نمایید. سپس (عکس یا شماره پیگیری وآدرس کامل و شماره تلفن خود را به شماره  09215003191 ازطریق واتس آپ، تلگرام یا پیامک بفرستید و حتی تماس تلفنی با همین شماره 09215003191 از ساعت 8 صبح کلیه روزها تا ساعت 11 شب می‌توانید شماره فیش واریزی را اعلام کنید. به محض دریافت شماره پیگیری فیش واریزی یا عکس فیش واریزی، کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهد شد. لطفا آدرس دقیق پستی را برای ما بنویسید.

 

 

 

 

 

 

می بینم و یاد می‌گیرم ، می بینم ، یاد می‌گیرم ، یادگیری ، اختلالات یادگیری ، یادگیری دبستان ، دبستان ، پیش دبستان ، مهدکودک ، هوش ، حافظه ، تمرکز ، تقویت یادگیری ، بازی با کلمات ، مشکلات یادگیری ، کتاب های دکتر قوام ، قوام ، یادگیری آسان ، اول ابتدایی ، مهد کودک ، پیش دبستانی ، دبستان ، زبان کودک ، شناخت رنگ ها ، تقویت زبان ، تفکر کودک ، شناخت اعداد ، آموزش حروف فارسی ، آموزش اعداد ، تقویت ریاضی ، یادگیری ریاضی ، یادگیری بخوانیم ، یادگیری املا ، یادگیری انشا ، یادگیری تحصیلی ، همکاری کودکان ، آموزش حساب ، یادگیری مجاورتی ، تقویت تمرکز کودکان ، تقویت حافظه کودکان ، تقویت حافظه دانش آموزان ، تقویت تمرکز دانش آموزان ، تقویت دقت ، تمرکز حواس ، تقویت هوش ، کودک زرنگ ، کودک تنبل ، دانش آموز ، فرزند با هوش ، پیشرفت تحصیلی ، افت تحصیلی ، adhd ، adhdm ، بیش فعال نه پیش فغال ، بیش فعال ، توجه ، مشکل توجه ، تقویت توجه ، کمبود توجه ، مهارت های زندگی ، مهارت های تحصیلی ، اعتماد به نفس ، اعتماد به نفس ضعیف ، جنب و جوش زیاد ، بچه های بیش فعال ، درمان بیش فعالی ، کندی یادگیری ، کند آموز ، دیر آموز ، فراموشی ، یادگیری بدون فراموشی ، حل مشکل فراموشی ، کودک فراموشکار ، گم کردن لوازم تحریر ، کتاب یادگیری ، کتاب کمکی ،
اصفهان
whatsup