menuordersearch
adhdm.com

چاقی پسران (ADHD) ,

۱۳۹۷/۱/۲ پنج شنبه
(0)
(0)
چاقی پسران (ADHD)
چاقی پسران (ADHD)
یک مطالعه جدید طولی نشان داده است پسرانی که مبتلا به اختلال کمبود توجه و بیش فعالی شناخته شده اند دو برابر بیشتر احتمال دارد نسبت به کسانی که این اختلال را در زمان جوانی نداشتند در بزرگسالی دچار چاقی شوند.
مردانی که در دوران کودکی اختلال کمبود توجه و بیش فعالی داشتند بیشتر احتمال دارد که شاخص توده بدنی بزرگتر و چاقی داشته باشند حتی وقتی که دیگر نشانه های اختلال را تجربه نمی‌کنند، در میان این مردان، وضعیت اجتماعی و اقتصادی مهم نیست، به نظر می‌رسد همه آنها استعداد چاق شدن دارند.
ویژگی های مرتبط با افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی و کمبود توجه، از جمله مهارت های برنامه ریزی ضعیف و کنترل امیال ممکن است به عادات بد و انتخاب مواد غذایی و تمایل به پرخوری منجر شود.
دکتر فرانسیسکو خاویرمی گوید: پسرانی که بیش از سی سال بیش فعال بودند بیشتر احتمال دارد نسبت به بچه های قابل مقایسه در جوامع مشابه چاق باشند که واقعا بازتابی از بیش فعالی اولیه به نظر می‌رسد.
در مطالعه ای که 111مرد در دوران کودکی با اختلال بیش فعالی و کمبود توجه تشخیص داده شده بودند در سنین 18 ،25 و 41 دوباره چک شدند، زمانی که آنها دردوران بزرگسالی بودند دوباره مورد تحقیق قرار داده گرفته شدند نتایج از قرار زیر بود:
در مقایسه با گروه بدون اختلال که 22% چاق شده بودند، 41% چاق شده بودند.
نویسنده می‌گوید یافته ها تا حدودی گیج کننده است، الگوی نتایج تا حدودی متضاد است،ما فکر کردیم که می‌توانیم قویترین اثر را از مردان مبتلا به اختلال کمبود توجه و بیش فعالی آشکارا بگیریم اما چنین نبود.این نشان می‌دهد این چیزی نیست که خیلی به تشخیص حال مربوط باشد،اما گرایش و تمایل این است که تشخیص داشته باشیم."
درمطالعات آینده نیاز است که به این پرداخته شود که آیا زنان با اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در دوران کودکی مانند مردان با این اختلال در دوران کودکی در زندگی آینده خود چاق می‌شوند؟ و آیا کنترل کردن این شرایط بوسیله دارو می‌تواند تفاوتی ایجاد کند؟
اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در پسران شایع تر از دختران است.پسران در سن 3 تا 17 سال در مراکز کنترل و پیشگیری تشخیص داده می‌شوند.
علاقه به ارتباط دادن بیش فعالی و کمبود توجه با چاقی به این خاطر رشد پیدا کرده است که بیشتر میزان چاقی در کودکان مبتلا به این اختلال مستند شده است. این یک نگرانی سلامتی مهم است زیرا چاقی می‌تواند منجر به دیابت، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن شود.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
اصفهان
whatsup